Treści otagowane: kolekcjonowanie

Ramki do zdjęć

Data dodania: 22-04-2012, Tagowanie: dekoracje, ozdoby, kolekcjonowanie

Ramki do zdjęć dzielimy na te do powieszenia na ścianie i stojące. Klasyczne wykonywane są z listewek drewnianych z płytką szklaną i mają tekturowe passe-partout , dzięki któremu fotografia jest lepiej wyeksponowana i nie ślizga się. W sprzedaży są ramki porcelanowe, ceramiczne i gipsowe – z reliefami, szkliwione i malowane. Popularne są nowoczesne ramki ze stali szlachetnej lub aluminium , a nawet ze srebra (kupowane na prezenty ślubne, komunijne, na chrzciny). Importowane z Azji wykonywane są z chińskiego jedwabiu, indyjskiego dębu inkrustowanego macicą perłową, muszli morskiej lub rattanu i trawy morskiej. Pleksiglasowe ramki do zdjęć są bezpieczne dla dzieci – mogą być wkomponowane w pluszaka, książeczkę czy pudełko na zabawki. Najtańsze są tak zwane antyramy ze szkła i z plexi, czyli te które pozbawione są specjalnej oprawy. Występują we wszystkich, nawet bardzo dużych wymiarach. W dobie fotografii cyfrowej coraz większą popularność zyskują tzw. ramki cyfrowe, które są urządzeniami do cyklicznego wyświetlania wybranych zdjęć bezpośrednio z nośnika elektronicznego.

Fotografie, sztychy, ilustracje w stylu retro.

Data dodania: 23-04-2012, Tagowanie: dekoracje, ozdoby, kolekcjonowanie

Nie każdego stać na zakup obrazu olejnego czy współczesnej grafiki znanego artysty. Nie znaczy to, że ściany naszego mieszkania muszą być „gołe”. Wystarczy wykazać się pomysłowością. Jeżeli w rodzinie zachowały się interesujące stare fotografie możemy wykonać ich powiększone kopie w technice kolorowego ksero (czarnobiałe kopie nie oddają niuansów zdjęcia). Oprawione w szykowną, pozłacaną czy inkrustowaną ramę będą nas cieszyć przez wiele lat. W antykwariatach i na targach staroci kupimy - za przysłowiowe grosze - sztychy, litografie, mapy i ilustracje z książek z przełomu XIX i XX wieku. Niektóre są bardzo interesujące i unikalne: strony z żurnali modowych pasują do kącika kobiecego, mapy do biblioteki i gabinetu pana domu, ilustracje botaniczne i zoologiczne do pokoju dziecięcego a stare reklamy i zabawne ogłoszenia do pokoju dziennego czy przedpokoju. Ciekawe są również plakaty filmowe i afisze teatralne z dawnych lat, które często zalegają gdzieś na pawlaczu przez lata niedoceniane. Oprawia się je w lekkie antyramy z plexi i zawiesza w dobrze oświetlonym wnętrzu.

Metaloplastyka we wnętrzu.

Data dodania: 24-04-2012, Tagowanie: dodatki, piękny dom, kolekcjonowanie

Metaloplastyka to inaczej kowalstwo artystyczne. Szczególną popularność we wzornictwie i pokrewnych dziedzinach dekoratorskich zyskała na przełomie XIX i XX wieku w stylu secesyjnym, a potem art deco. Współcześnie powróciła moda na metaloplastykę artystyczną i użytkową we wnętrzach. Z kutego żelaza wykonywane są zestawy mebli do sypialni i pokojów dziennych, do kuchni i łazienek. Metal łatwo połączyć ze szkłem, drewnem, kamieniem. Ostatnie dziesięciolecie to istna ekspansja przedmiotów z kutego metalu w naszych mieszkaniach, we wnętrzach hotelowych, restauracjach i klubach. Giętki materiał obrabiany na gorąco służy do wyrabiania przedmiotów unikatowych i seryjnej produkcji danego wzoru. W sklepach prócz mebli znajdziemy wieszaki na ubrania, stojaki na parasole i płyty kompaktowe, gazetniki i żardiniery, świeczniki stojące i do zawieszania, tace i koszyki na owoce, ramki do zdjęć i luster, ozdobne przyrządy do kominków i inne. Część przedmiotów jest w naturalnym grafitowym kolorze, inne złocone, posrebrzane i patynowane na zielono.

Obrusy, serwety, i bieżniki.

Data dodania: 27-04-2012, Tagowanie: akcesoria, kompozycja, kolekcjonowanie

Nakrycie stołu nawet najbardziej kolorową ceratą czy tak zwanym obrusem zmywalnym nie zastąpi tradycyjnego wystroju stołu z adamaszkowym czy lnianym obrusem. Ponieważ jest to bardzo niepraktyczne – naturalne materiały łatwo się plamią, są trudne w prasowaniu i czasami wymagają krochmalenia – rozwiązanie to wybieramy na Święta i uroczystości rodzinne. Najpierw stół zakrywamy odpowiednim w rozmiarze i kształcie obrusem, następnie dobieramy serwety, serwetki lub bieżnik (serweta na środek podłużnego stołu bardzo popularna np. w Szwecji). Wystój stołu i jego kolorystyka zależą od okazji i naszych upodobań. Najbardziej klasyczne są zestawy w kilku gamach tego samego koloru np. kremowy obrus, beżowa serweta, serwetki w kolorze brązu. Współcześnie projektanci proponują również zestawy kontrastowe, np. na święta Bożego Narodzenia czerwony obrus, zielona serweta i złote serwetki. Bieżniki i serwety lniane bywają wykończone mereżką, haftem ręcznym lub maszynowym, aplikacjami, koralikami i kryształkami.

http://sossprzataniekielce.pl/ rolety materiałowe warszawa