Treści otagowane: meble

Wnętrze w stylu hiszpańskim

Data dodania: 14-05-2012, Tagowanie: styl, szyk, meble

Styl hiszpański łączy w sobie sprzeczne żywioły. Z jednej strony dom iberyjski ma przynieść wytchnienie od gorącego klimatu, dać schronienie podczas sjesty, a z drugiej oddawać ognisty temperament swoich mieszkańców. Podłogi z terakoty chłodzą, a ciężkie kilimy na ścianach - utrzymane w jaskrawych kolorach – to zimno neutralizują, oddając ducha wolności i niezależności. Ciężkie donice z majoliki – ceramiki szkliwionej, inspirowanej motywami sztuki mauretańskiej – oraz masywne dębowe meble wypełniają przestronne otwarte pomieszczenia. Na ścianach wiszą często kolorowe plakaty retro - reklamy niegdysiejszych artystów Flamenco i uwielbianych torreadorów. Kuchnia - zazwyczaj otwarta na jadalnię i pokój dzienny - ma obowiązkowy bar z wysokimi stołkami, przy którym można wypić szklankę wina, nalewanego z ceramicznego dzbanka i przegryźć hiszpańskie zakąski tzw. tapas. Zastawa stołowa ma w domu hiszpańskim duże znaczenie. Często składa się z kilkudziesięciu naczyń kamionkowych o średnicy od 3 do 30cm! Natomiast pościel i wystrój sypialni utrzymane są tradycyjnie w kolorach burgundowym, fioletowym i czerwonym, zwanych przez Hiszpanów barwami namiętności.

Wnętrze w stylu japońskim.

Data dodania: 16-05-2012, Tagowanie: wnętrze, meble, ozdobne elementy

Ascetyczne wnętrze japońskie inspiruje buddyjska filozofia Zen, która głosi, że praktyka medytacji prowadzi do odnalezienia harmonii ducha i własnej drogi życiowej. Pomieszczenie mieszkalne nie może zatem rozpraszać uwagi i nazbyt folgować umiłowaniu do komfortu, w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Pozbawione jest standardowych mebli, których rolę spełniają siedziska z poduszkami, skrzynie – ławy i maty bambusowe. Konstrukcja wnętrza opiera się na przesuwanych drzwiach i panelach oraz ruchomych parawanach, wykonanych z mlecznego półprzezroczystego materiału (w dawniejszych czasach był to papier w czarnej oprawie). Dziś papier ryżowy wykorzystuje się we wzornictwie do produkcji rolet okiennych i abażurów – lampionów, które doskonale wpisują się w klimat japońskiego wnętrza. Styl Zen jest bardzo wysmakowany i dopuszcza tylko niektóre tradycyjne elementy dekoratorskie: dawną grafikę japońską, doskonałej jakości ceramikę, kompozycje kwiatowe (ikebany) i bonsai (miniaturowe drzewka w doniczkach).

Wnętrze w stylu amerykańskim.

Data dodania: 16-05-2012, Tagowanie: elegancja, meble

Wnętrza - w coraz modniejszym w Europie stylu amerykańskim – najbardziej trafiają w gust młodego pokolenia. Projektowane z fantazją i rozmachem robią wrażenie planu filmowego jednego ze znanych seriali zza oceanu. Przestrzenie mieszkalne są zazwyczaj otwarte, ściany różnokolorowe, a niekiedy nietynkowane - ceglane. Centralne miejsce pokoju dziennego -połączonego z dużą kuchnią z nieodłączną „wypasiona lodówką”- stanowią olbrzymie miękkie kanapy i wielki odbiornik TV. Podłogi przykryte wykładziną z długim włosem są może niepraktyczne, ale dodatkowo podnoszą standard pomieszczeń. Światło we wnętrzu amerykańskim jest nastrojowe (klubowe) i pochodzi z wielu źródeł (lampy wbudowane i szynowe, tradycyjne lampy stojące z abażurami, lampy a la Tiffany). Rolę dekoracji pełnią przedmioty związane z popkulturą i rozrywką. Stare plakaty filmowe i muzyczne w antyramach, oprawione „na bogato” winylowe płyty, stare gramofony i gry planszowe oraz większe gabarytowo gadżety – szafa grająca, stół bilardowy czy stylowy automat do gry w Black Jacka.

Wnętrze w stylu podhalańskim.

Data dodania: 22-05-2012, Tagowanie: wnętrze, meble, ozdobne elementy

Wnętrze w stylu podhalańskim może powstać nawet w mieszkaniu w bloku. Jego klimat stworzy sosnowa boazeria i ludowe jasne meble, najlepiej kupione od rzemieślników na indywidualne zamówienie. Na obowiązkowych biesiadnych ławach układamy wyprawione owcze skóry z długim miękkim włosiem, a stół nakrywamy obrusem lnianym, ludowymi bieżnikami i dzierganymi serwetkami. Zastawa stołowa – niekoniecznie regionalna - powinna być prosta i bez wzorów, aby dobrze komponować się z tkaninami . Na ścianie pomieszczenia - powyżej boazerii - możemy wykonać, posługując się szablonem, parzenice - sercowaty wzór charakterystyczny dla wzornictwa podhalańskiego. Jeżeli jesteśmy miłośnikami sportów zimowych w naszym wnętrzu znajdą się stare drewniane narty czy sanki oraz stare reprodukcje z zimowymi tatrzańskimi widokami. Ponieważ unikatowe dzieła sztuki ludowej z Zakopanego i okolic – malarstwo na szkle, rzeźba w drewnie i kowalstwo artystyczne, są bardzo drogie – nie zawsze są pamiątką w zasięgu naszej kieszeni.

kocyki http://lafhome.pl/kontakt/