Treści otagowane: płotek

Ogrodzenie panelowe betonowe.

Data dodania: 11-05-2012, Tagowanie: płot, płotek

Ogrodzenia z odlewanych paneli betonowych nie są zbyt estetyczne. Mimo że na rynku dostępne są setki wzorów i wariantów, niekiedy bardzo strojnych i pretensjonalnych, najlepiej wybierać te najprostsze, imitujące mur kamienny czy ceglany. Panele żelbetonowe bardzo dobrze nadają się do grodzenia miejsc mało widocznych, jak np. tył posesji, osłaniania warsztatów i zakładów przemysłowych oraz gospodarstw rolnych. Nadają się do grodzenia dużych działek ze względu na niewygórowaną cenę materiału i nieskomplikowany montaż. Są bardzo trwałe, ponieważ produkuje się je z super mocnego żelbetonu. Nie wymagają specjalnej pielęgnacji, są mrozoodporne. Dają maksymalną ochronę przed brudem, hałasem i wiatrem. Są nieprzepuszczalne dla światła i wzroku przechodniów, ale produkuje się również modele z ażurowymi prześwitami. Dostępność i rozmaitość wzorów paneli żelbetonowych jest obecnie bardzo duża. Kupujemy elementy w stanie surowym, ale można je malować dowolnymi farbami fasadowymi.

Płot murowany z cegły.

Data dodania: 11-05-2012, Tagowanie: płot, płotek

Obok płotów drewnianych najpopularniejsze ogrodzenie w naszej szerokości geograficznej. Wykonywane z cegły wypalanej ceramicznej, silikatowej (wapienno -piaskowej) lub klinkierowej, łączonej zaprawą murarską. Mur ceglany może być pełny, ażurowy lub przedzielony przęsłami kutymi czy drewnianymi. Budowany jest na fundamencie. Cegła klasyczna – ceramiczna wymaga tynkowania. Klinkier jest najdroższy, ale nie wymaga specjalnej pielęgnacji, ani malowania. Można go myć wodą lub myjką parową pod ciśnieniem. Jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne. Silikat łatwo ulega zabrudzeniu i zatłuszczeniu trzeba go więc zaimpregnować. Klinkier jest czerwono – brunatny, a kostki silikatowe mają kolor popielaty, obecnie jednak barwione są na rozmaite kolory. Mur ceglany najłatwiej dostosować do estetyki domu.

Ogrodzenia siatkowe na fundamencie.

Data dodania: 13-05-2012, Tagowanie: bezpieczeństwo, płotek, estetyka

Ogrodzenie z siatki jest idealne na duże działki i często stosuje się je z boku czy z tyłu posesji, grodzonej od frontu murem lub płotem drewnianym. Często stosowane jest do grodzenia centrów handlowych, gospodarstw rolnych, szkół, boisk i parków. Jest ono tanie i trwałe, ale nie zabezpiecza nas przed brudem, wiatrem i wzrokiem przechodniów. Nie ma walorów estetycznych tylko funkcjonalne. Ogrodzenie z drucianej siatki kupuje się w rulonach lub w postaci paneli. Oczka siatki mogą mieć różną średnicę w zależności od potrzeb. Najpopularniejsze są sploty romboidalne, ale mogą to być również sploty proste (tzw palisadowe). Siatkę montuje się na słupkach osadzonych na betonowej podmurówce. Słupki wykonane są najczęściej z metalowej rury ocynkowanej lub lakierowanej na czarno. Ogrodzenia z siatki można malować na dowolny kolor farbami do metalu. Wzdłuż siatki, jeżeli to możliwe, warto posadzić żywopłot, który ociepli i podniesie walory estetyczne płotu, a także stanowić będzie barierę dla wzroku przechodniów.

Ogrodzenie z przewagą przęseł kutych.

Przęsła kute i powstające z nich płoty - wsparte na słupach murowanych z cegły lub kamienia - są bardzo drogie. Mają szlachetny wygląd i są praktycznie nieograniczenie trwałe. Najbardziej pasują do grodzenia pałaców, dworków i współczesnych domów stylizowanych. Nie powinny przytłaczać swoim bogactwem samego budynku mieszkalnego, co niestety ostatnio często się zdarza. Można je zamawiać w zakładzie kowalstwa artystycznego lub kupować gotowe w magazynach budowlanych. Najpiękniejsze i najdroższe egzemplarze kute są wyłącznie ręcznie według unikatowych projektów. Inspiracją dla rzemieślników są zarówno wzory historyczne, jak i własna inwencja i fantazja. Przęsła mogą być proste lub kute w najbardziej fantazyjne wzory – roślinne, kwiatowe, zwierzęce, geometryczne. Przęsła muszą stanowić harmonijną całość z kutą bramą wjazdową i furtkami. Zazwyczaj pozostawia się je w kolorze naturalnym: grafitowo – czarnym, czasami fragmenty dekoracyjne złoci się lub posrebrza.

kosiarki spalinowe z silnikiem briggs&stratton