Treści otagowane: rodzaje lamp

Lampa Babuni

Data dodania: 27-04-2012, Tagowanie: lampy, rodzaje lamp, lampy dekoracyjne

Lampa babuni to stojąca lampa z drewnianą podstawą i dużym abażurem z materiału wykończonego lamówką lub lampasem. Ten typ klasycznej lampy jest dostępny w sprzedaży i od kilkudziesięciu lat niezmiennie znajduje swoich amatorów. Ociepli każdy pokój dzienny, ponieważ pasuje do wielu rodzajów wystroju. Lampę babuni ustawiamy najczęściej obok ulubionego fotela. Jest dość wysoka – z abażurem 140 do 160 cm. Daje miękkie rozproszone światło, wystarczające do czytania, szydełkowania czy oglądania telewizji. Podstawa lampy może być prosta lub toczona, a abażur pluszowy, dzianinowy, żakardowy czy koronkowy. Abażury można wymieniać - kupować w dużych sklepach albo zamawiać u rzemieślnika. Niektóre są plisowane inne gładkie. Lamówki i lampasy nadają abażurom strojniejszego charakteru. Mogą być złocone, posrebrzane lub obszywane wiszącymi kryształkami. Włącznik światła znajduje się zazwyczaj na dłuższym sznureczku, tak by łatwo było zapalić lampę nie wstając z głębokiego fotela.

Lampa kamionkowa nad stół kuchenny

Data dodania: 28-04-2012, Tagowanie: lampy, rodzaje lamp, lampy dekoracyjne

Wiszące lampy kamionkowe oświetlają punktowo określone miejsce. Wykonane są z ceramiki i mimo ażurowych otworów dość słabo przepuszczają światło. Stosowane są najczęściej nad stołami kuchennymi ze względu na łatwość utrzymania w czystości – wystarczy przetrzeć je zwilżoną szmatką, ale można także oczyścić z tłuszczu detergentem. Ładnie komponują się w kuchni ze względu na wzornictwo często zbliżone do rodzaju zastawy stołowej. Niektóre znane manufaktury ceramiczne – w kraju i zagranicą – produkują zastawę i jednocześnie lampy z tymi samymi motywami. Lampy z ceramiki mogą być gładkie lub we wzory kwiatowe i geometryczne. Mają najróżniejsze kształty i wielkości. Są dość ciężkie więc należy je solidnie zamocować. Pasują do kuchni w stylu rustykalnym lub ludowym - szafek kuchennych z naturalnego drewna, stylizowanych kredensów i serwantek. Zdecydowanie nie sprawdzają się w kuchniach zaprojektowanych w duchu minimalistycznym.

Lampka nocna Miś Gumiś do pokoju dziecka.

Oryginalna stojąca lampka - latarenka nocna do pokoju dziecinnego z małym poborem prądu (bezpiecznie możemy zostawić ją zapaloną przez całą noc, by dodawała dziecku odwagi w ciemności). Połączenia gadżetu z funkcjonalnością. Na pomysł wykorzystania formy miśka – cukierka żelka wpadł projektant z Niemiec w latach 80. XX wieku i od tamtego czasu produkowane są coraz to nowe warianty lampki w różnych żywych kolorach. Zrobiona jest z nietoksycznego tworzywa plastikowego o średniej przepustowości światła. Ma zazwyczaj wysokość około 25 cm, ale zdarzają się egzemplarze wysokie nawet na 75 cm. Lampki te nie tłuką się, można je łatwo odkurzyć i umyć, są antyalergiczne. Żarówkę wymieniamy od spodu, gdzie mieści się zdejmowana pokrywa. Włącznik umieszczony jest na długim kablu. Miśka można postawić na stoliku nocnym, na regale lub na podłodze. W ostatnich latach lampki żelki stały się modne także w aranżacjach wnętrz mieszkalnych w stylu oldskool nie przeznaczonych dla dzieci, a także w projektach młodzieżowych klubów.

Lampy nowoczesne.

Data dodania: 02-05-2012, Tagowanie: oświetlenie, rodzaje lamp

Lampa jest jednym z ulubionych przedmiotów w warsztacie współczesnego projektanta wzornictwa przemysłowego. Daje niemal nieograniczone możliwości innowacyjności i artystycznej kreatywności. Bywa najważniejszym elementem wysmakowanego wnętrza. Im bardziej renomowany projektant czy zespół projektantów, tym będzie droższa, niezależnie od użytego materiału. Artyści używają rozmaitych tworzyw - współczesna lampa designerska może być wykonana z papieru, tektury, plastiku, aluminium, szkła, ceramiki, kamienia czy korzenia drzewa. Może mieć dowolny kształt, wielkość , najprostszą lub bardzo złożoną budowę. Liczy się przede wszystkim dobry, wcześniej nie spotykany pomysł. Nikogo dziś nie dziwi lampa wisząca w kształcie wisienek, stojąca w postaci ludzkiej ręki czy nocna, przypominająca rakietę kosmiczną. W minimalistycznym mieszkaniu lampy nowoczesne pełnią rolę ozdoby, gadżetu i akcentu humorystycznego. Mają również podstawowe znaczenie w komponowaniu przestrzeni mieszkania i inspirowaniu jego nastroju.

tanie meblościanki do salonu