Treści otagowane: tapetowanie

Tapeta papierowa

Data dodania: 22-05-2012, Tagowanie: tapety, rodzaje tapet, tapetowanie

Tradycyjne tapety papierowe wciąż cieszą się dużą popularnością. Ich zaletą jest niska cena, imponująca rozmaitość wzorów i walory ekologiczne. Są lekkie i mogą być bardzo kolorowe. Wadą papierowej tapety jest dość szybka zużywalność i brak możliwości umycia. Doskonale nadają się do wnętrz suchych, nie są użyteczne w łazienkach i kuchniach oraz innych pomieszczeniach o większej wilgotności. Dobrze sprawdzają się w pokoju dziecka, którego wystrój zmieniamy zazwyczaj co kilka lat. Wykonane są zazwyczaj z podwójnej warstwy papieru. Kupujemy je w rolkach. kładziemy wyłącznie na dobrze oczyszczone, odtłuszczone i zagruntowane specjalnym preparatem ściany. Przyklejamy przystosowanymi do tego klejami, dostępnymi w każdym magazynie budowlano – dekoratorskim. Usuwanie zużytej tapety papierowej jest łatwiejsze po jej namoczeniu ciepłą wodą. Wzornictwo tapet jest obecnie rozmaite. Od wzorów klasycznych i w stylu vintage po nowoczesne i zwariowane (np. w malarskie odciski ludzkich dłoni, w komiksy, w owady, w śruby i turbiny).

Raufaza - tapeta do malowania

Data dodania: 23-05-2012, Tagowanie: tapety, kolorystyka ścian, tapetowanie

Raufaza to specjalna „oddychająca” tapeta do malowania, posiadająca wypukłą strukturę. Stosuje się ją we wnętrzach, których ściany nie są idealne (nierówności, rysy, ubytki), a nie chcemy ich szpachlować na tzw. „jajko”. Można ją kłaść bezpośrednio na tynk. Jest to okładzina do wielokrotnego malowania farbami emulsyjnymi, składająca się z trzech warstw papieru, pomiędzy którymi są drobinki drewna lub styropianu. Technika klejenia jest taka sama jak w przypadku tapet papierowych, ale stosuje się klej do tapet winylowych. Zaletą okładziny jest wysoka trwałość (bardzo rzadko się sama odkleja). Lepiej kupować grubszą okładzinę, cieńsze są gładsze, ale mniej odporne na uszkodzenia. Raufaza nadaje się do łazienek i kuchni pod warunkiem, że pomalujemy ją po naklejeniu emulsją lateksową lub akrylowo – lateksową. Farba taka nada tapecie wodoodporność. Raufaza zatrzymuje w pomieszczeniu ciepło i reguluje poziom wilgoci. Jest bardzo popularna w krajach o chłodniejszym klimacie, jak Szwecja czy Wielka Brytania.

Tapeta tekstylna.

Data dodania: 25-05-2012, Tagowanie: ściany, kolorystyka ścian, tapetowanie

Tapety tekstylne stosowane są od wieków w eleganckich wnętrzach pałacowych, dworkach i mieszkaniach. Są to tapety luksusowe i bardzo drogie ze względu na użycie jedwabiu (niektóre zawierają nawet 100 % tego najszlachetniejszego materiału!) lub mieszanek wysokojakościowej wełny. Są to okleiny tkane. Obecnie są bardzo cenione przez projektantów wnętrz z najwyższej półki. Tapety tekstylne bywają gładkie ( zazwyczaj z fakturą) i we wzory, mięsiste i lekkie, zdobione kryształami Swarovskiego i prawdziwym złotem. Obok wzorów iście pałacowych znajdziemy inne minimalistyczne i ultranowoczesne. Tańsze modele tapet tekstylnych – ale wciąż dla zamożniejszego klienta wykonywane są z mieszanek wiskozy, bawełny i poliestru. Składają się z zewnętrznej warstwy tekstylnej i spodniej zwanej podkładem stabilizującym (najczęściej na flizelinie). Ich powierzchnia jest zabezpieczona przed wilgocią, roztoczami i grzybami. Do ich położenia niezależnie od ceny za rolkę potrzeba doświadczonego fachowca.

Tapety obiektowe.

Data dodania: 31-05-2012, Tagowanie: rodzaje tapet, barwy, tapetowanie

Tapety obiektowe są specjalnie produkowane do pomieszczeń użytku publicznego: biur i urzędów, muzeów, kin, teatrów, centrów handlowych, hoteli, restauracji i sal konferencyjnych, centrów handlowych. Muszą posiadać inne parametry technologiczne niż zwykłe tapety do wnętrz mieszkalnych. Po pierwsze z powodu narażenia na szybką zużywalność – codziennie setki i tysiące ludzi przebywają i przemieszczają się w obiektach publicznych – po drugie z powodu wymogów bezpieczeństwa. Tapety obiektowe muszą być super trwałe i nie ulegać łatwo zanieczyszczeniom, muszą być niepalne, chłonąć hałas, ale nie wilgoć i zapachy. Jednocześnie powinny spełniać rolę estetyczną, komponując się z zamierzeniami architekta budynku i projektanta wnętrz. W ich produkcji wykorzystywane są obecnie wszelkie włókna – naturalne i syntetyczne Są tapety obiektowe tekstylne tkane (jedwab, wełna, bawełna z poliestrem i wiskozą – stosowane w holach i recepcjach hoteli oraz w klubach i innych tzw. strefach suchych), papierowo – akrylowe, z włókna szklanego, ze zwartego dwuwarstwowego winylu, zabezpieczane teflonem i lateksem, fototapety wielkoformatowe do biur i centrów handlowych i tapety półprzezroczyste klejone na szkło.

lampy kemar malowanie ścian