Naklejki na ścianę.

Naklejki na ścianę (meble, okna i drzwi) to prosty sposób na szybką i tanią zmianę wnętrza. Są samoprzylepne i mają najrozmaitsze rozmiary (od kilku centymetrów po kilka metrów). Łatwo je samodzielnie nakleić na pomalowaną lub wytapetowaną powierzchnię, lakierowane drewno, lustro czy szybę. I równie łatwo odkleić, kiedy nam się znudzą. Wykonują je prywatne pracownie graficzne na zamówienie – sprzedają sklepy internetowe i wielkie magazyny dekoratorsko – budowlane. Naklejki występują we wszystkich kolorach i są wycinane z mocnej folii PCV. Mogą być błyszczące, półmatowe, matowe i welurowe. Czyścimy je wilgotną ściereczką. Ilość kategorii i wzorów jest nieograniczona – wszystko zależy od inwencji plastyka. Naklejki można komponować po kilka; wizerunki gwiazd (w naszym salonie mogą się spotkać Marylin Monroe z Elvisem Presleyem!), scenki z ulubionej bajki telewizyjnej czy kolorowy las z wieloma zwierzętami, drzewami jagodami i grzybami ( w pokoju dziecka), imitacja pałacowych wzorów, lustrzane odbicie strojnego kryształowego żyrandola i stylowego stolika (na korytarzu) czy kolekcja owoców na ścianie jadalni.

Tapeta z korka naturalnego.

Data dodania: 31-05-2012, Tagowanie: rodzaje tapet, barwy, dekorowanie ścian

Okładzina z korka naturalnego występuje na rynku w postaci korka ciętego na kwadraty lub boazerii korkowej. Jest ona bardzo dekoracyjna, ale droga. Wbrew pozorom korek naturalny to materiał o wysokiej odporności na wilgoć – nadaje się do łazienek i kuchni. Dodatkową izolację od wody stanowi wosk, którym pokrywa się tapetę. Korek jest bardzo trwały, ekologiczny i działa jak izolator ciepła. Dodatkowo tłumi hałas z zewnątrz mieszkania. Tapety imitujące korek nie mają podobnych właściwości. Okładzinę korkową produkuje się w wielu wariantach naturalnych i barwionych. 1 metr kwadratowy kosztuje od 30zł do 50 zł. Okładzina korkowa pasuje do wnętrz w stylu kolonialnym i śródziemnomorskim. Znakomicie komponuje się z innymi naturalnymi materiałami; drewnem i kamieniem. Pasują do niej orientalne meble z bambusa, rattanu i trzciny morskiej, ale również hiszpańska czy włoska ceramika majolikowa oraz drukowane indyjskie tkaniny.

Tapety obiektowe.

Data dodania: 31-05-2012, Tagowanie: rodzaje tapet, barwy, tapetowanie

Tapety obiektowe są specjalnie produkowane do pomieszczeń użytku publicznego: biur i urzędów, muzeów, kin, teatrów, centrów handlowych, hoteli, restauracji i sal konferencyjnych, centrów handlowych. Muszą posiadać inne parametry technologiczne niż zwykłe tapety do wnętrz mieszkalnych. Po pierwsze z powodu narażenia na szybką zużywalność – codziennie setki i tysiące ludzi przebywają i przemieszczają się w obiektach publicznych – po drugie z powodu wymogów bezpieczeństwa. Tapety obiektowe muszą być super trwałe i nie ulegać łatwo zanieczyszczeniom, muszą być niepalne, chłonąć hałas, ale nie wilgoć i zapachy. Jednocześnie powinny spełniać rolę estetyczną, komponując się z zamierzeniami architekta budynku i projektanta wnętrz. W ich produkcji wykorzystywane są obecnie wszelkie włókna – naturalne i syntetyczne Są tapety obiektowe tekstylne tkane (jedwab, wełna, bawełna z poliestrem i wiskozą – stosowane w holach i recepcjach hoteli oraz w klubach i innych tzw. strefach suchych), papierowo – akrylowe, z włókna szklanego, ze zwartego dwuwarstwowego winylu, zabezpieczane teflonem i lateksem, fototapety wielkoformatowe do biur i centrów handlowych i tapety półprzezroczyste klejone na szkło.

żaluzje plisowane wągrowiec

poprzednia     1 2 [3]